فارسی

فیروزه شیریان

پیام نگار: Shirian66@gmail.com

سوابق علمی
اخذ  مدرک کارشناسی تاریخ از دانشگاه تهران. 
اخذ مدرک کارشناسی ارشد تاریخ- مطالعات قفقاز و آسیای مرکزی از دانشگاه تهران، مهر 1392
شرکت در دوره¬های آموزش زبان انگلیسی در مؤسسه سفیر از مهر ماه 92 تا کنون و آشنایی با زبان انگلیسی در حد متوسط.
 
سوابق پژوهشی
نگارش پایان نامه با عنوان «مناسبات ایالات متحده آمریکا و جمهوری آذربایجان از فروپاشی شوروی تا سال 2013» جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد تاریخ- مطالعات قفقاز و آسیای مرکزی از دانشگاه تهران.
سفر 15 روزه پژوهشی به باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان جهت گردآوری داده¬ها و گفت¬وگو با صاحب نظران و اساتید آن کشور در خصوص موضوع پایان نامه، گفت¬و¬گو با پرفسور شاهین فاضل، پرفسور توفیق جهانگیرف، جهانگیر خلیل¬اف اساتید سرشناس آکادمی علوم جمهوری آذربایجان، بخش شرق¬شناسی، رجوع به مرکز نسخ خطی جمهوری آذربایجان، رجوع به کتابخانه ملی جمهوری آذربایجان آخوندف و گردآوری کتب و روزنامه¬هایی که موضوع پژوهش پایان نامه را دربر¬می¬گرفتند، حضور در مراسم عاشورا در شهر نارداران.
گردآوری داده¬های تاریخی پیرامون «تحولات تاریخی شهرستان شهریار» جهت چاپ زیر نظر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شهریار.
 همکاری با فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در تشکیل گروهی از مؤلفان جهت همکاری با دایرة المعارف از سال 90 13 تا 1392.
 تألیف مقاله علمی-پژوهشی تحت عنوان «عبدالمالک ثقفی» پزشک دربار عباسیان  به سفارش دایرة المعارف پزشکی جهان اسلام. 
 تألیف مقاله علمی-پژوهشی تحت عنوان «سرجیوس رأس العینی» پزشک جهان اسلام متوفی در سال 536 میلادی در شهر قسطنطنیه به سفارش دایرة المعارف پزشکی جهان اسلام. 
 
سوابق فرهنگی 
مشارکت در برگزاری همایش¬ «مهرگان» مهر ماه 86 در تالار فرودسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران
دبیر اجرایی همایش «شب چله» دی ماه 86 در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران
مشارکت در برگزاری همایش «نوروز و نقش آن در همگرایی کشورهای منطقه» در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران اسفند 91.
اجرای برنامه  « نوروز در کشورهای همسایه» در اسفند ماه 91 در رادیو فرهنگ.
همکاری با معاونت بین الملل دانشگاه تهران در برگزاری غرفه «جمهوری آذربایجان» در جشنواره روز بین¬الملل دانشگاه تهران به مناسبت هشتادمین سالروز تأسیس دانشگاه تهران در تاریخ 6 تا 8 خرداد 1392.
دبیر اجرایی و برگزار کننده¬ی «نخستین همایش تجلیل از بانوان توانمند بخش روستایی شهرستان شهریار» با همکاری بخشدار بخش مرکزی شهریار در سالن همایش¬های فرمانداری شهریار، اردیبهشت ماه 92 به مناسبت هفته گرامیداشت مقام زن.
شرکت در نمایشگاه و همایش «نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار(کارآفرینی، اشتغالزایی)» برگزار شده از سوی وزارت صنعت ، معدن و تجارت و معاونت زنان ریاست جمهوری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، شهریور 94
نماینده فرمانداری شهرستان شهریار در نمایشگاه توانمندیهای روستایی، غرفه شهرستان شهریار، در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران، مهر 94
 
سوابق هنری
برگزاری دو دوره کارگاه آموزش و تولید گلیم از دی ماه 1392 تا کنون در روستای رزکان از توابع شهرستان شهریار ویژه بانوان ساکن این روستا، زیر نظر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شهریار . 
 
سابقه تدریس
همکاری در تدریس به بچه های کار افغانی در شهریار به مدت 8 ماه.
 
دوره های آموزشی گذرانده علمی
شرکت در کارگاه یک روزه آموزش تاریخ شفاهی زیر نظر خانم دکتر فائزه توکلی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و اخذ مدرک شرکت در این دوره.
تسلط در تایپ فارسی و تا حدودی انگلیسی.
دارای مدرک فن بیان 
میزان فعالیت در کانونها و تشکلهای دانشجویی:
عضویت در انجمن اسلامی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران به مدت 2 سال.
عضویت در انجمن ایرانی تاریخ.
 
سابقه همکاری با نهاد های دولتی
مشارکت با شهرداری تهران در گردآوری اطلاعات مربوط به بانوان بی سرپرست و بد سرپرست و آمارگیری از طرح کوثر شهرداری تهران
عضو دوره چهارم شورای اسلامی شهر و روستا در شهرستان شهریار.
مسئول کمیسیون امور بانوان شورای بخش مرکزی شهرستان شهریار در سال 92 و 93.
 
عکس: 
استان: 
تهران