فارسی

با هدف آشنایی هرچه بیشتر پژوهشگران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی تهران مجموعه کارگاه های آموزشی نرم افزار «پژوهیار» از تاریخ 14 بهمن در محل این پژوهشگاه آغاز شده است

کارگاه آموزش کاربری «پژوهیار2» در دو روز متوالی برای دو گروه از پژوهشگران برگزار شد.

درکارگاه اول، 30 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تهران و پژوهشگاه در این کارگاه شرکت کردند. در این جلسه سرکار خانم احمدخانی  از گروه آموزشی و محتوایی پژوهیار در یک جلسه به معرفی قابلیت‌های اصلی و کلیدی نرم‌افزار «پژوهیار» به‌عنوان تنها ابزار مدیریت استناددهی به زبان فارسی برای پژوهشگران داخلی و فارسی‌زبان و مفاهیم استناددهی اشاره کردند و کاربران با جنبه های مختلف نرم افزار آشنا شدند و در حین برگزاری بصورت عملی در قالب تمرینات متعدد به کار با نرم‌افزار پرداختند.

در این جلسه بیشتر به محتوای بخش نسخه رومیزی، مفاهیم استناد و همزمان سازی پرداخته شد و تمام نکات پیرامون آن مطرح شد.

در کارگاه دوم، 16 نفر از پژوهشگران و مسئولین نشریه داخلی پژوهشگاه، مسئول پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی وجناب آقای دکتر حاجیلری مدیر تحقیق و پژوهش معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی در کارگاه شرکت داشتند.

جلسه اول کارگاه مفاهیم استناددهی و شیوه‌نامه به صورت عمیق مطرح گردید. همچنین،با توجه به تعداد  چشم‌گیر مسولین و معاونان پژوهشگاه و جهاد دانشگاهی که به عنوان کاربر کارگاه بودند، ضمن ابراز علاقه و همکاری‌ در زمان‌های آتی، برای معرفی هر چه بیشتر «پژوهیار» به جامعه علمی اعلام آمادگی کردند. 

فایل ارائه: 
تصویر: