اجلاس جهانی سران جامعه اطلاعاتی (World Summit on the Information Society -WSIS) هر سال توسط اتحادیه جهانی مخابرات و با پشتیبانی سازمان ملل متحد با موضوعیت فناوری اطلاعات و ارتباطات و جامعه اطلاعاتی (ITU) برگزار میگردد. این نشست جهانی که با حضور وزرای مخابرات، فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورهای دنیا شکل می گیرد یازده خط مشی اصلی را دنبال می کند تا کشور های جهان را ترغیب نماید در این یازده خط مشی گام برداشته و فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور خود را در زمینه های خطیر یاد شده توسعه و ترقی دهند. یکی از مهم ترین خط مش های تعیین شده توسعه موارد کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات و کسب و کار های الکترونیکی آنلاین می باشد که شبکه هاب کو در راستای این خط عمل تولید و ارایه شده است و برای کسب جایزه جهانی اجلاس جهانی سران با رقبای خارجی خود وارد رقابت شده است.

جایزه جهانی سران جامعه اطلاعاتی (WSA) به معرفی دستاوردهای رایانه­ ای بین المللی می‌پردازد که شرکت های نرم افزاری از اقصی نقاط دنیا یکی از تولیدات خود را به این جشنواره معرفی می کنند و طی سه مرحله داوری، آثار به جشنواره راه پیدا می‌کنند. که نرم افزار مدیریت استناددهی «پژوهیار» موفق به راهیابی به بخش نامزدهای جایزه در بخش علوم الکترونیک شد.

این اجلاس در روزهای 2 الی 6 می سال 2016  برابر با 13 الی 17 اردیبهشت 1395 در شهر ژنو سویس برگزار شد. جناب آقای دکتر حمید شهریاری و آقای دکتر مهدی بهنیافر از طرف مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) ، جهت ارائه گزارش و همچنین معرفی نرم‌افزار «پژوهیار» در این اجلاس حضور یافتند.

فارسی